AHOJ! Český rok kultury v Lipsku začíná

11.10.2018 16:41|příspěvkové organizace

Na Frankfurtském knižním veletrhu (Frankfurter Buchmesse) byl ve čtvrtek 11. října ve 14 hodin odstartován Český rok kultury v Lipsku. 

 

Po čtrnáct měsíců bude německy mluvícímu publiku představována česká, nejen literární kultura. Veřejnosti byla na čtvrteční tiskové konferenci přiblížena koncepce Českého roku kultury, jehož vyvrcholením bude hostování České republiky na Lipském knižním veletrhu 21. až 24. března 2019 (Leipziger Buchmesse). 

Zahájení Českého roku kultury na Frankfurtském knižním veletrhu se uskutečnilo mj. za přítomnosti náměstkyně ministra kultury ČR Kateřiny Kalistové, ředitele knižního veletrhu v Lipsku Olivera Zilleho, ředitele Moravské zemské knihovny Tomáše Kubíčka a koordinátora projektu hostující země České republiky Martina Krafla.  

„U příležitosti hostování ČR na Lipském knižním veletrhu bylo přeloženo na šedesát českých děl do němčiny. S tím spojená pozornost je velkým impulsem pro český knižní trh – pro nás, německé čtenáře, jde o příležitost k mnohostranným objevům nových literárních perspektiv. Moc se na tento vzrušující kulturní moment těším,“ řekl Oliver Zille, ředitel knižního veletrhu v Lipsku.

Nejprve byl ve čtvrtek na tiskové konferenci Český rok kultury zahájen a blíže představen. „Tento organizačně náročný projekt je velkou událostí pro český kulturní svět i pro prezentaci české literatury v německy mluvících zemích,“ vysvětluje Martin Krafl, programový koordinátor projektu. „Řada programů v rámci Českého roku je koncipována tak, aby se stala trvalou součástí především česko-německé kulturní výměny. Cílem projektu Český rok spojovaného s českým pozdravem „AHOJ“ je zintenzivnit česko-německé kulturní styky a obecně zvýšit povědomí o dvou historicky, jazykově i geograficky blízkých zemích,“ dodává Martin Krafl.

Více informací naleznete na: http://ahojleipzig2019.de/

Podrobné informace
Souhrn překladů do NJ


Kontakt:
Klára Přibylová
Public relations
Moravská zemská knihovna
Kounicova 65a, 601 87 Brno 
T: +420 541 646 270
E: Klara.Pribylova@mzk.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.