200 let poznáváme svět. Poznejte vy nás na Etnopikniku!

15.08.2018 10:01|příspěvkové organizace
Pro všechny, kdo rádi poznávají cizí kultury a neobyčejné chutě i vůně, připravilo Národní muzeum 18. srpna v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur nezapomenutelnou akci s názvem Etnopiknik. ​

A protože v letošním roce slaví Národní muzeum výročí 200 let od svého založení, bude vstup po celý den do Náprstkova muzea zcela zdarma. Návštěvníkům se tak naskytne možnost poznávat nejen vzdálené kultury, ale také Národní muzeum jako takové.

Akce Etnopiknik zaujme návštěvníky především svou rozmanitostí. Na nádvoří Náprstkova muzea se tak příchozím naskytne možnost poznat mimoevropské kultury všemi smysly. Vašim očím rozhodně neuniknou profesionální ukázky cizokrajných tanců jako například tanec sega nebo ukázky afrických, indických či mexických tanců. Zaposlouchat se pak můžete třeba do indické nebo indonéské hudby. Soutěživí návštěvníci si mohou otestovat svou ohebnost v soutěži limbo, která spočívá v podlézání vodorovně zavěšené tyče. Součástí akce budou i ukázky bojových sportů a ujít si rozhodně nenechte ani bubenickou či ohnivou show.

Po celý den navíc můžete ochutnávat z řady gastronomických specialit z celého světa, nechat se pomalovat henou nebo se uvolnit u thajské masáže. Na ty aktivnější zase čekají různé workshopy spojené například s africkým tancem, výrobou mexické piňaty či výukou argentinského tanga. A Náprstkovo muzeum samozřejmě nezapomnělo ani na dětské návštěvníky. Ti si mohou zkusit ve výtvarné dílně vyrobit havajské náramky z ulit a květin. Díky tomu, že Národní muzeum slaví výročí 200 let od svého založení, se navíc všem příchozím naskytne v tento den jedinečná šance navštívit expozice Náprstkova muzea zcela zdarma. Mohou se tak například vypravit za původními obyvateli Severní a Jižní Ameriky prostřednictvím aktuální výstavy Indiáninebo obdivovat stálou expozici Vojta Náprstekči Kultury Austrálie a Oceánie.

Program

Kontakt:
Mgr. Kristina Kvapilová

odd. vnějších vztahů
T: +420 224 497 250
M: +420 731 514 077
E: kristina_kvapilova@nm.cz
W: www.nm.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.