Nastavení cookies

Ministr kultury Martin Baxa navštívil Muzeum romské kultury v Brně

17.01.2023 16:11|ministerstvo

Ministr kultury Martin Baxa navštívil Muzeum romské kultury v Brně. Seznámil se se sbírkotvornou a výstavní činností muzea, prohlédl si také vybrané úseky obsáhlých depozitářů.

„Muzeum romské kultury ve spolupráci se Společností Jindřicha Chalupeckého prezentuje intervenci pod názvem BIELA TELEVÍZIA. Tento výstavní projekt se zabývá tématem rasismu v československé kinematografii. Jedná se velmi působivou a také důležitou věc; autorem je laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého 2021 Robert Gabriš,“ řekl ministr kultury Baxa.

Společně s ředitelkou muzea Janou Horváthovou a historikem a autorem scénáře budoucí expozice památníku Lety Dušanem Slačkou hovořili také o Památníku holokaustu Romů a Sintů v Letech u Písku, jehož otevření se plánuje na letošní rok.

Dalším aktuálním a na setkání diskutovaným projektem Muzea romské kultury bylo Centrum Romů a Sintů v Praze, které chce vybudovat nové specializované pracoviště zaměřené na studium a dokumentaci romských dějin a kultury a na programy reflektující současné problémy Romů v české společnosti.


 


 

Tiskové oddělení MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz


Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz


Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.

Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.

Spojte se s námi