Nastavení cookies

Ministr kultury navštívil Novou scénu Národního divadla

22.06.2022 14:39|ministerstvo

Ministr kultury Martin Baxa v doprovodu generálního ředitele Národního divadla Jana Buriana navštívil Novou scénu ND. Vedení první scény ministrovi představilo vizi generální rekonstrukce areálu. Důvodem pro rekonstrukci je současný nevyhovující technický a bezpečnostní stav komplexu budov.

 

Největších změn dozná hlavní sál Nové scény, který má zastaralé divadelní technologie a problematickou akustiku. Během rekonstrukce vznikne v Provozní budově také nový divadelní sál s variabilním uspořádáním prostoru a s kapacitou až 500 míst, zkušebna, kavárna a ateliér pro edukační aktivity. Rekonstrukce řeší i zázemí pro umělce a dopravní cesty dekorací.

Nová scéna byla postavená architektem Karlem Pragerem v letech 1977 - 1983. Je považována za příklad československé brutalistní architektury. Na Nové scéně hrají všechny soubory Národního divadla.


 

Tiskové oddělení MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz


Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz


Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.

Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.

Spojte se s námi