Nastavení cookies
Teroristické útoky nejsou střetem kultur, ale střetem s barbarstvím, tvrdí Herman
11.09.2016 - novinky.cz
Nynější teroristické útoky nejsou střetem kultur, ale střetem s barbarstvím. Míní to ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), podle něhož je jednou z jejich příčin i to, že rozvoj technologií není provázen i rozvojem morálky. Herman to v neděli uvedl v diskusním pořadu Partie televize Prima.

"Jenom technikou to nevyřešíme," tvrdí ministr, podle něhož je třeba vést dialog s těmi, kteří jsou toho schopni. Na druhou stranu je třeba vykazovat nulovou toleranci vůči násilí a terorismu.

Herman v Partii diskutoval s poslancem ODS Janem Zahradníkem mimo jiné o záměru vlády vydat přes půl miliardy korun na integraci uprchlíků.

Zatímco Zahradník by peníze spíše použil na projekty pomáhající v oblastech, odkud lidé prchají, ministr bere tuto investici jako "budování prevence".

"Poučme se z chyb partnerů," uvedl Herman, podle něhož nelze dělat politiku nezávislou na druhých, a udělat z České republiky uzavřenou pevnost.

Politici diskutovali rovněž o nedávných výrocích ministra financí Andreje Babiše (ANO) o koncentračním táboru v Letech u Písku.

Herman připomněl, že vláda by chtěla, aby byl problém s vepřínem na místě tábora vyřešen do konce volebního období. Zahradník si v této souvislosti položil otázku, zda by nebylo namístě probrat případný odkup vepřína a vybudování pietního místa s Romy, kteří by podle něj možná více uvítali více peněz na integraci a vzdělávání, nežli na výkup areálu.

 
Spojte se s námi