Nastavení cookies
Vrcholí seriál nocí v muzeu či galerii
07.06.2017 - Lidové noviny

Už 13. ročník Festivalu muzejních nocí v České republice končí tuto sobotu. Pořadatelské Asociaci muzeí a galerií České republiky společně s Ministerstvem kultury ČRa Národním muzeem v Praze se podařilo získat pro spolupráci 522 institucí v 178 městech. Festivalu se účastní muzea a galerie, ale také knihovny, památkové objekty, divadla, základní, střední a umělecké školy a další.

Mezi městy, která festival uzavírají, je i Praha. Pražská muzejní noc se koná tuto sobotu většinou od 19 hodin do jedné hodiny po půlnoci. Zapojeno do ní je 49 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 79 objektech – od Národního muzea po skleník Fata Morgana v Botanické zahradě v Troji. Do svých historických prostor vpustí návštěvníky Univerzita Karlova, otevřou se i některá fakultní muzea, například ta, která spravuje 1. lékařská fakulta.

Dopravu mezi jednotlivými místy opět zajišťuje Dopravní podnik hlavního města Prahy prostřednictvím deseti speciálních muzejních autobusových linek. Vstup do všech objektů je zdarma – s výjimkou Vyšehradu, kde se platí symbolické vstupné ve výši jedné koruny.

Více informací o programu po republice najdete na webu www.muzejninoc.cz, akce v Praze shrnuje webová stránka www.prazskamuzejninoc.cz.

Spojte se s námi