Nastavení cookies
Simona Chalupová má cenu za zásluhy v česko - vietnamských vztazích
25.01.2017 - Chrudimský deník

Chrudim – Ředitelka Muzea loutkářských kultur v Chrudimi Simona Chalupová obdržela ocenění velvyslance Vietnamské socialistické republiky Truong Manh Sona za činnost a zásluhy v oblasti kultury pro Vietnam a vietnamskou komunitu v České republice.

Toto ocenění bylo ředitelce MLK předáno na slavnosti konané u příležitosti nastávajícího vietnamského Nového lunárního roku a 67. výročí navázání diplomatických styků mezi Vietnamem a Českou republikou. Je výrazem poděkování a uznáním za přínos Muzea loutkářských kultur v Chrudimi ke zlepšování česko-vietnamských vztahů i k pozitivnímu vnímání vietnamské komunity v České republice.

Muzeum loutkářských kultur podniklo v roce 2014 badatelskou cestu do Vietnamu zaměřenou na dokumentování vietnamského vodního loutkového divadla. Do sbírky muzea se podařilo získat nové cenné artefakty dokumentující historii i současnost tohoto výjimečného fenoménu a množství filmových a fotografických materiálů. V letech 2014 – 2015 pak byla v muzeu realizována výstava nazvaná „Divadlo zrozené z vody“, na kterou navázala stejnojmenná publikace vydaná za podporyMinisterstva kultury ČR.

Výstava „Divadlo zrozené z vody“ zaznamenala velký ohlas ze strany české veřejnosti a pr! o návštěvnický zájem nyní pokračuje jako putovní. V roce 2017 ji tak návštěvníci budou moci od června shlédnout v Severočeském muzeu v Liberci.

Spojte se s námi