Bílé prapory a Říše loutek v muzeu

3.3.2015 — Tiskové oddělení

U příležitosti nadcházejících oslav sedmdesátého výročí konce druhé světové války připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi s podporou Ministerstva kultury České republiky mimořádnou výstavu.  

Višegrádská akademie kulturního managementu v Praze

3.3.2015 — Institut umění – Divadelní ústav

Ve dnech 9. až 18. března 2015 se v Praze uskuteční česká část Višegrátské akademie kulturního managementu (VACuM), vzdělávacího projektu zaměřeného na mladé kulturní manažery. 

Ministr přijal rezignaci generálního ředitele Národní knihovny

3.3.2015 — Tiskové oddělení

Ministr kultury Daniel Herman převzal rezignační dopis od generálního ředitele Národní knihovny Ing. Tomáše Böhma. 

Zahájení festivalu Jeden svět

2.3.2015 — Tiskové oddělení

Ministr kultury Daniel Herman se zúčastnil slavnostního zahájení největšího lidskoprávního filmového festivalu na světě Jeden svět. 

Národní muzeum zahajuje cyklus přírodovědných exkurzí Přírodou velkoměsta

2.3.2015 — Národní muzeum

Přírodovědci z Národního muzea připravili jedinečný cyklus přírodovědných exkurzí Přírodou velkoměsta.

AVÍZO - Poeziomat a Jeden svět

2.3.2015 — Tiskové oddělení

Ministr kultury se dnes v 16:00 na Náměstí míru zúčastní instalace prvního poeziomatu Ondřeje Kobzy. V 19:00 se ministr zúčastní zahájení festivalu Jeden svět v mezinárodním duchovním centru Pražská křižovatka‎.

MUZEUM ZAHAJUJE JARNÍ CYKLUS BIŽUTERNÍCH KURZŮ

2.3.2015 — Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Pro velký zájem veřejnosti připravilo Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou další řadu oblíbených bižuterních kurzů pro dospělé.  

Ministr kultury právě ocenil Dámy, Rytíře a Mecenáše české kultury

26.2.2015 — Tiskové oddělení

Daniel Herman dnes udělil 7 nových ocenění Dáma, Rytíř a Mecenáš české kultury. Titul Dáma české kultury ode dneška zdobí zpěvačku Martu Kubišovou a spisovatelku Magdalenu Horňanovou, Rytířem české kultury se stali sochař Olbram Zoubek a spisovatel Jiří Stránský. In memoriam obdrželi toto ocenění básník Zdeněk Rotrekl a sochař Jaroslav Šlezinger. Mecenášem české kultury je paní Dadja Altenburg-Kohl.  

Již zítra ministr kultury předá v rámci konání festivalu proti totalitě Mene Tekel nová ocenění Dáma/Rytíř/Mecenáš české kultury

26.2.2015 — Tiskové oddělení

Ocenění je především společenským uznáním těch osob, jejichž počiny směřují či směřovaly k podpoře i rozvoji české kultury; jde též o ocenění umělců za jejich statečné osobní postoje v dobách nesvobody. 

Pozvání do Moravského zemského muzea

25.2.2015 — Moravské zemské muzeum

Moravské zemské muzeum připravuje v březnu dvě velmi významné akce - Slavnostní inaugurace Centra Mendelianum a Vernisáž výstavy „Ivan Kyncl: rebel s fotoaparátem“ 

Ministr uctil oběti komunistického režimu

25.2.2015 — Tiskové oddělení

Ministr kultury Daniel Herman se dnes zúčastnil pietního aktu v Nerudově ulici v Praze 1.

Daniel Herman k tragédii v Uherském Brodě

24.2.2015 — Tiskové oddělení

Jsem otřesen tragickou událostí v Uherském Brodě. Vyjadřuji svoji nejhlubší účast pozůstalým obětí. Je mi to opravdu nesmírně líto. Doufám, že okolnosti této tragédie budou rychle objasněny. 

Ministr Herman uctí oběti komunistického režimu

23.2.2015 — Tiskové oddělení

Ministr kultury Daniel Herman uctí v rámci „kultury připomínání“ v úterý 24. února 2015 v 18,00 hodin oběti komunistického režimu. 

Miroslav Rovenský: Pomozme umělcům nastartovat druhou kariéru

23.2.2015 — Tiskové oddělení

Miroslav Rovenský poskytl rozhovor serveru novinky.cz

DECHEM SVĚTEM

23.2.2015 — Muzeum Jana Amose Komenského

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě Vás zve na výstavu: DECHEM SVĚTEM  - etnické dechové hudební nástroje různých kontinentů

Evropa pro festivaly, festivaly pro Evropu – aktuální informace o přijatých žádostech o přidělení evropské festivalové značky

20.2.2015 — Institut umění – Divadelní ústav

Asociace evropských festivalů (EFA) a festivalové centrum pro Českou republiku (Institut umění – Divadelní ústav) děkují všem festivalům, které vyplnily a odeslaly žádost o evropskou festivalovou značku. 

Bádání ve sbírkách Národního filmového archivu bude snazší - NFA na webu zpřístupňuje přes sto inventářů

19.2.2015 — Národní filmový archiv

Národní filmový archiv patří k nejstarším a největším filmovým archivům na světě. Kromě filmových sbírek pečuje o více než 500 tisíc fotografií, přes 30 tisíc plakátů a 134 tisíc propagačních materiálů.

Náměstek Rovenský na zahájení výstavy „brněnského pokladu“

19.2.2015 — Tiskové oddělení

Miroslav Rovenský se 19. 2. 2015 zúčastnil v Brně zahájení dvoudenní výstavy obsahu schránky z roku 1878 

Ministr v pořadu Politické spektrum

19.2.2015 — Tiskové oddělení

Ministr kultury Daniel Herman bude v sobotu v 14:32 na ČT24 hostem pořadu Politické spektrum. Diskutovat se bude o mezinárodním festivalu Mene Tekel, který v pondělí začíná v Praze a který připomíná totalitní zločiny

Přes milion dokumentů, 400 tisíc fotografií a 500 knih z archivů Národního památkového ústavu bude on-line – část ještě letos

19.2.2015 — Národní památkový ústav

Sbírky, depozitáře a spisovny Národního památkového ústavu uchovávají ohromné množství historických fotografií, plánů a cenných dokumentů.